Yüz Şekline Göre Doğru Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?


Mağazada muhteşem duran bir güneş gözlüğü sizin yüzünüzde nahoş bir görüntüye mi neden oldu? O halde seçtiğiniz gözlük modeli yüz şeklinize uygun değil demektir. Kadınların mutlaka doğru güneş gözlüğünü seçmesi gerekiyor. Bu noktada önce yüz şeklinizi tanımalısınız. Sizlere hangi yüz tipine hangi modellerin uygun olduğunu aktaralım. Sonrasında bir öneride de bulunacağız. 

Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi

Öncelikle yuvarlak yüz tipinden bahsedelim. Genellikle güneş gözlüğü alırken zorlandıklarını ifade etseler de bu yüz tipine sahip olan kadınlar çok şanslı! Çünkü oval kesime sahip olan tüm gözlükler yuvarlak yüzlerde muazzam duruyor. Haliyle Ray Ban güneş gözlüklerinde bu kesime sahip onlarca model var ve dilediğinizi seçebilirsiniz. Köşeli ve çekik olan tasarımlar da yüzünüze uygun olabilir. 

Oval yüz tipine sahip olanlar ise güneş gözlüğü konusunda en şansı olanlardır. Çünkü istisnasız tüm güneş gözlüğü modeller bu yüz tipine uygun. Dolayısıyla seçeneklerin en geniş olduğu yüz tipi oval olandır. Elmas yüz tipine sahipseniz bu durumda küçük çerçeveye sahip olan güneş gözlüklerini seçmeniz gerekir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus daha var, gözlük elmacık kemiklerinizi geçmemeli!

Üçgen yüz tipine sahip olanlar ise üst çerçevesi daha kalın, alt çerçevesi ise daha belirsiz olan modelleri seçmeli. Örneğin üst çerçevesinde hafif süslemeler bulunan modellere de yönelebilirsiniz. Kare yüze sahipseniz tam yuvarlak olan ya da hafif oval olan gözlüklere yönelin. Ancak asla çekik ya da dikdörtgen formda olan modelleri tercih etmeyin.

Güneş Gözlüklerini İnternetten İnceleyebilirsiniz. 

Tüm bu yüz tipine uygun olan kadın güneş gözlüklerine internetten de göz atabilirsiniz. Markaların yeni koleksiyonlarını görmek için mutlaka her markanın web adresine tıklamanız gerekmiyor. Tamamını bir arada sunan Atasun web adresine de tıklayabilirsiniz. Dünyanın en seçkin ve en popüler markalarının gözlük modellerine bir arada göz atma imkanı sunuyor. 

Aynı zamanda bildiğiniz gibi online satış adresi ve beğendiğiniz bir model olursa hemen sipariş verebiliyorsunuz. Bu arada şu sıra bazı modeller için indirim uyguladığı haberi de geldi. Belki indirim sayesinde kazançlı bir alışveriş yapma şansınız da olur. Bu yüzden vakit geçirmeden Atasun web adresine bir uğrayın.