YENİ BİR KAÇIŞ OYUNU DAHA: EVDENFİRAR


Yine bir kaçış oyunu deneyimi ile karşınızdayım :) Daha önce 2 farklı kaçış oyunu deneyimlemiş ve sizinle de paylaşmıştım. İlki Istrapped ikincisi ise Tuzak idi. Geçtiğimiz hafta ise Mekanist’in davetlisi olarak katıldığımız EvdenFirar oyununda idik. 
EvdenFirar oyunu bir çoğumuzun bilgisayarda oynadığı kaçış oyunlarını gerçek boyuta taşıyarak gizemleri çözerek evden kaçma amacı taşıyor. Oyunu en az 2 en fazla 5 kişi ile oynayabiliyorsunuz. Bizim davetli olduğumuz gün aslında 5 kişi olmalıydık fakat rezervasyonu olan diğer Mekanist üyeleri gelmeyince Ceyhun ve ben ikimiz oynamak durumunda kaldık. İlk başta 2 kişinin bu oyun için yeterli olmayacağını düşünsek de son odaya kadar gizemli çözerek geldik. Son odayı da çözerdik mutlaka ama malesef süremiz yetmedi :) Bu oyunların en güzel kısmı tabiki kısıtlı bir sürenizin olması. Bu oyunda da süre 1 saat ile kısıtlı. Ve biz son odada, parmaklıkların arkasında tutsak kaldık.
Deneyimlediğim diğer oyunlarla karşılaştırmam gerekirse EvdenFirar da oldukça eğlenceli. Bu tip oyunlardaki ipuçlarının çok bariz olması oyunu kolaylaştıracağı için bence bir dezavantaj olur fakat EvdenFirar da her şey kararında. Oyun ne çok zor ne çok kolay. Çok zor olsa eğlenceden uzaklaşır, çok kolay olsa da sıkılırsınız. Bu nedenle bence tam ayarında olmuş bu oyun. Benim tavsiye edebileceğim etkinliklerden biri oldu EvdenFirar. Eğer siz de bu gerçek oyun deneyimine ulaşmak isterseniz internet sitelerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Şimdiden iyi oyunlar…