Yabancı Dizi Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Diziler


Salgınla birlikte malum hepimiz evlere kapandık. Evde yapılacak şeyler yavaş yavaş tükenirken hepimiz kendimizi sosyal platformlara adadık. Zaman geçirmenin en eğlenceli yolu olan televizyon seyretme alışkanlığının yerini alan Netflix, Amazon Prime, Hulu gibi platformlar yayınladıkları dizilerle hepimizi ekranlara kilitledi. Peki seyredecek onca şey varken neyi izleyeceğinizi nasıl seçeceksiniz? Size bu konuda tam destek bizden. İşte Yabancı Dizi Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Diziler

Yabancı Dizi Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Diziler

Yabancı Dizi Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Diziler

Konu ve tur ayırt etmeden genel bir bakış açısıyla, kendi zevkimize göre düzenlediğimiz bu dizileri izlerken hepiniz çok iyi vakit geçireceksiniz.

breaking-bad

Breaking Bad

9.5 IMDB puanıyla gelmiş geçmiş en iyi dizi desek haksız sayılmayız Breaking Bad için. 50’li yaşlarında olan bir kimya öğretmeninin kanser olduğunu öğrenmesi ile değişen hayatı ve tercihleri konu oluyor diziye. Biz karantina döneminde bu dizinin tüm sezonlarını bir hafta içerisinde bitirdik açıkçası. Siz de bizim gibi izlemekte geç kaldıysanız hala geç değil. Zaman su gibi akıp gidecek bu diziyi izlerken.

friends

Friends

Yine IMDB puanı oldukça yüksek bir dizi. 9 puanı ile en iyi diziler sıralamasında kendine kolayca yer bulan Friends dizisini hala izlememiş olan çok az insan kalmıştır sanırım. New York’ta yaşayan, 20’li yaşlarında bir grup arkadaşın hayatını konu alan dizi, farklı yapıdaki karakterleri bir arada barındırması ve komedi unsurları ile hiç sıkılmadan izletiyor kendini. Hatta öyle ki tüm diziyi bitirmiş olmanıza rağmen, ara ara açıp nostalji yapacağınız bir dizi bu. Hala izlemediyseniz eve kapalı kaldığımız bu günler çok ideal.

Sherlock

Sherlock

Ünlü İskoç yazar Sir Arthur Conan Doyle’un kaleme aldığı roman serisine dayan Sherlock, ilk olarak BBC’de mini dizi olarak yayınlandı. Sonrasında gördüğü ilgi sayesinde yapımcılar devam etmeye karar verdi ve oldukça iyi bir izleyici kitlesine ulaştı. Romandakinin aksine 2010 yılında geçen Sherlock, günümüz teknolojisine uyarlanırken oldukça başarılı olmuş fikrimce.

fringe

Fringe

Bilim-kurgu sevenlerin tutkunu olacağı bir dizi Fringe. Fringe takımı FBI yapılanması altında, açıklanamayan olayları açıklamak üzere kurulmuş bir ekibin yaşadıklarını konu alıyor. X-Files gibi gizemli olayları konu alan dizileri çok sevenlerin bayılacağı Fringe yayınlandığı 5 yıl boyunca oldukça kalabalık bir kitleye ulaştı ve IMDB puanı da 8.4.

mindhunter

Mindhunter

FBI’ın özel bir biriminde, seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırmak amacıyla çalışan iki ajanın geliştirdiği yeni profil çıkarma tekniğini ve yaşadıklarını anlatan dizi, tam bir psikolojik gerilim. Başarılı bir kitap uyarlaması olan dizi, şu aralar 3. sezonun yayınlanmayacağı bilgisi ile üzse de kesinlikle izlemeye değer.