TERMINATOR: GENISYS


İşim gereği 8 saatlik mesainin 8 saatinde de film izleyen ben, haftalaaaar önce internete düşmüş Terminatör: Genisys filmini ancak geçtiğimiz hafta izleyebildim sinemada :) Bilgisayar karşısında film izlemeyi sıkıcı bulduğum kadar emek hırsızlığına (korsana) da sonuna kadar karşıyım. Belirtmeden geçmeyeyim :) Yazın sıcak havalarda dışarıda vakit geçirmektense tabiki kapalı ortamları seçiyoruz. Bu havalarda gençlerin buluşma mekanı, bir Kadıköy klasiği olan Rexx sinemasından vazgeçmek imkansız. Bir de bayram öncesi olunca koca sinema salonunda 6 kişi izledik filmi, resmen özel gösterim gibiydi.

IMG_5923

İlk filmi 1984 yılında vizyona giren, Türk izleyicisi tarafından ise yokedici olarak bilinen Terminatör filmleri tabiki efsane filmler arasında. Zaman içinde teknoloji gelişirken robotlar ve insanlar da gelişti tabiki. Böylece filmin son serisi Genisys çıktı ortaya.

IMG_5927

Bu filmde Terminatör deyince akla gelen ilk isim Arnold Schwarzenegger bir kez daha geri dönüyor. Bu film, serinin diğer filmlerine göre daha az aksiyon içeriyor. Bu eksikliği ise son yılların modası 3D teknolojisi kullanarak kapatmak istemişler. Sarah Conor rolünde izlediğimiz Emilia Clarke, 1984 yapımı olan Terminator’deki Sarah Conner’ı özletiyor. Oyuncu seçimini oldukça yanlış buldum açıkçası. John Conner karakterini canlandıran Jason Clarke, rolüne uygun olarak oldukça şaşırtıcı bir performans sergilemiş.

Film tamamen iyi vakit geçirme üzerine izlenebilecek bir film. Bu filmle birlikte Hollywood’un kendini tekrarlayarak içinde bulunduğu aciz durumu da daha hissedilir bir hal aldı. Son dönemlerde “yeni” olan hiçbir şeyin olmadığı Hollywood, nostalji severlere bir film daha sunmuş oldu bu film ile. İçi pek de dolu olmayan, fakat iyi vakit geçirebileceğiniz kısacası popcorn’luk bir film arayışındaysanız, e biraz nostalji de fena olmaz diyorsanız bu film tam sizlik demektir :) İyi seyirler…