STAR WARS GÜÇ UYANIYOR


Hayranlarının gün hatta saatleri bile saydığı Star Wars çılgınlığı biliyorsunuz ki her yerde. Hiçbir zaman Star Wars fanı olmadım hatta Star Wars mu Star Trek mi deseniz 1 dakika düşünmeden Star Trek derim. Bu yazıyı okuyan Star Wars hayranları varsa burayı çoktan terk etmiştir sanırım :) Erkek arkadaşımın her zaman Star Trek hayranı diye bir şey olamaz demesene rağmen bence olur işte yahu. Her neyse farkettiğiniz gibi erkek arkadaşım da bir Star Wars sever ve filme gitmeden önce tüm seriyi sırasına uygun olarak evde zorla seyrettirdi sağolsun. Hal böyle olunca Star Wars Güç Uyanıyor’u da izlememek olmaz dedi ve günün erken saatlerinde Güç Uyanıyor deyip erkenden uyandırdı beni. Erken saatler olmasına rağmen sinema pek boş sayılmazdı ve allahtan böyle tepkiler verebilecek kadar hayran olanlar yoktu sinemada :)

Bana kalırsa Lucasfilm’den tüm haklarıyla satın alınan bu filmde Disney etkisini göstermiş. Görsel olarak aynı havayı yaşatmayı başaran ekip derinlik olarak oldukça eksik kalmış bence. Disney’in her daim para kazanma isteğine yönelik filmler yapıyor olması neden olmuş olabilir buna. İmparatorluğun kötülüğü ve Cumhuriyet’in önemi ilk 3 filmde oldukça baskın olarak işlenmişken bu filmde böyle bir yönelim ya da derinlik yoktu. Hikaye olarak pek farklı değil tabiki. Direnişe katılan yeni karakterler yine yüzlerini pek bilmediğimiz kişilerden seçilmiş. Bu o oyuncuların filmle bütünleşmesine de katkı sağlıyor tabiki.

886864_10153796055948485_8787498397494100343_o

Dikkat mini spoiler vereceğim. Serinin bu filminde Efendi Yoda hiç yok. O yüzden ben ekleyeyim dedim :) Yoda yok ama Yoda’yı çağrıştıracak bir karakter var. Zaten Trailer’da gördüğünüz için söylüyorum BB-8 inanılmaz tatlı olmuş. R2-D2 da kendini unutturmuyor tabiki :) Bu filmde ekibe yeni katılan oyuncuların kimin nesi olduğu hala muamma fakat herkesin bir teorisi var tabiki. Zaten Star Wars fanları filmi çoktan izlemişlerdir fakat benim gibi çok sevenlerden değilseniz de gidip izleyebilirsiniz filmi. Sıkılmadan izleyebileceğiniz bol aksiyonlu bir film. Şimdiden hepinize iyi seyirler. Güç sizinle olsun :)