Sevgililer Gününde İzlenebilecek Filmler


Sevgililer gününe sayılı günler kaldı. Eğer hayatınızda biri varsa planlarınız çoktan hazır bile olabilir. Eğer hala bir planınız yoksa size güzel bir önerimiz var. Sevgililer Gününde İzlenebilecek Filmler listemizdeki filmleri ister sevdiğinizle ister yalnız olarak izleyebilir, hoşca vakit geçirebilirsiniz.

Sevgililer Gününde İzlenebilecek Filmler

Sevgililer Gününde İzlenebilecek Filmler

Casablanca

Michael Curtiz’in yönettiği klasikler arasında çoktan yerini almış bir film Casablanca. Unutulmaz bir aşk klasiği olan film 2. Dünya savaşı sırasında Fas’ın başkenti Kazablanka’da geçmekte.

 

 

Breakfast at Tiffany’s

New York sosyetesinin popüler ismi Holly, gününü gün ederek yaşarken bir gün ilk başlarda onu pek de umursamayan Paul Varjak ile karşılaşır. Platonik bir aşkın sinemaya en güzel yansımalarından olan film Truman Capote’nin romanından uyarlanmıştır.

 

Gone with the Wind

Amerikan sivil savaşı gölgesinde yaşanan birden fazla kişinin çevresinde dönen bir aşk hikayesi Rüzgar gibi Geçti. Müzikleri ve oyunculuklarıyla efsaneleşen film 8 dalda da Oscar’a layık görülmüştür.

 

Moonstruck

Cher tarafından evde kalmış, duygusal bir kadının canlandırıldığı Loretta karakteri nişanlısının kardeşi Ronny’e aşık olur. Nicolas Cage tarafından canlandırılan Ronny karakteri fırın işçisi olmasına rağmen operaya karşı da oldukça yoğun bir ilgi duymaktadır.

It Happened One Night

Kocasıyla arasını bozmaya çalışan babasından kaçan Ellie, New York’ta işsiz ve hikaye peşinde bir haberciyle tanışır. Birlikte otostop çekerek varmak istedikleri yere ulaşmaya çalışan ikilinin hikayesi sinema tarihinin kült filmleri arasında yerini almıştır.

 

His Girl Friday

Aynı zamanda eski karısı olan Hildy’nin evlenip işten ayrılacağını duyan gazete editörü Walter Burns, bu evliliği engellemek için elinden geleni yapar. Hildy’nin nişanlısını takip ederek başına türlü belalar açan Walter amacına ulaşabilecek mi?

 

Dirty Dancing

80’li yılların kült filmleri arasında yer alan ve 1988’de en iyi şarkı dalında Oscar ödülü kazanan filmde yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johhny Castle ve ona aşık olarak dans partneri olan Baby arasındaki ilişki anlatılır. Film Oscar ödülünü çok sevilen “The Time of My Life” şarkısıyla kazanmıştır.

Sevgililer günü ister eşli olarak ister yalnız geçirin bu filmleri izleyerek iyi vakit geçireceğiniz garanti. Şimdiden iyi eğlenceler!