Sevgililer Günü Makyajı


İçinizi aylar öncesinden kıpır kıpır eden bir gün yaklaşıyor. Sevgililer gününde ne giyeceğim, sevdiğime ne hediye alacağım derdinden sonra aklınıza ilk gelen şeylerden biri de nasıl bir makyaj yapacağım. Biz de bu yazımızda bu konuya dair öneriler sunalım, Sevgililer Günü Makyajı nasıl olmalı anlatalım istedik.

Sevgililer Günü Makyajı

Sevgililer Günü Makyajı

Sevgililer gününün rengi kırmızı. Ruj seçiminde kırmızı tercih edeceğiniz kesin. Peki makyajınızı dudaklarınız ön planda olacak şekilde nasıl tasarlayacaksınız? Hangi malzemeleri ne şekilde kullanacaksınız? İşte dudaklarınızı vurgulayacak Sevgililer Günü Makyajı :

Yüz Makyajı

Öncelikle yüz makyajınızda ilk adım makyaj bazıdır. Makyajınızın kalıcılığını arttırmak için makyaj öncesinde yüzünüze mutlaka baz uygulamalısınız. Makyaj bazınızı parmak uçlarınızla tüm yüzünüzde eşit olacak şekilde dağıtın. Sonrasında yüzdeki kızarıklık ve minik lekeler gibi kusurları kapatmak için CC Krem uygulayabilirsiniz. Gözaltı morluklarını ve kırışıklıklarını kapatmak amacıyla göz bölgenize kapatıcı uygulaması da yapabilirsiniz. Dudaklarınız ön planda olacağı için ağır bir göz makyajından kaçınmalısınız. Sadece eyeliner uygulaması yeterli olacaktır.

Göz Makyajı

Gözlerinize fresh bir görünüm vermek için ışıltılı bir krem far uygulayabilirsiniz. Bu senenin popüler eyeliner uygulaması uzun kuyruklu çizgiler. Dilerseniz kuyruklu eyeliner uygulaması yapabilirsiniz. Eyeliner çektiğiniz gözlerinize olmazsa olmaz rimel uygulamasını unutmayın. Dilerseniz ve kirpikleriniz zayıf görünüyorsa takma kirpik uygulaması da yapabilirsiniz. Takma kirpikleri taktıktan sonra yapışık görünmüyor olmasına dikkat etmelisiniz.

 

Ten Makyajı

 

Yüz makyajınızda dinç bir görünüm yakalamak için ten renginizden bir iki ton koyu renkle pudra uygulaması yapabilirsiniz. Burnunuzu daha ince göstermek istiyorsanız burun yanlarınızı biraz daha koyu renkle renklendirmelisiniz. Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için de aynı uygulamayı yapabilirsiniz. Allık romantik bir görünüm için en önem verilen makyaj malzemelerinden. Yanaklarınızın orta kısımlarına doğru uygulamalısınız. Ve sonra olarak makyajınızı tamamlayacak ve sizi tüm gece yalnız bırakmayacak kırmızı tonlarında bir kalıcı ruj. Bu tip özel gecelerde ruj seçimi çok önemlidir. Eğer rujunuzun bardağınıza bulaşıp sizi zor duruma düşürmesini istemiyorsanız kalıcı rujlar tercih etmelisiniz. Kalıcı rujunuzu sürerek kurumasını bekledikten sonra parlatıcı uygulaması yapabilirsiniz.