Ponpon Minder Yapımı


Daha önce yazmış olduğum Ponpon Paspas Yapımı yazısı çok sevilmiş ve okunmuştu. İlgi bu kadar büyük olunca bir de Ponpon Minder Yapımı na değineyim istedim. Soğuk havaların kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle sıcacık evlerimizde oturmak daha ikna edici bir hal aldı. Her yerde her aksesuarda görmeye alıştığımız ponponlar ev dekorasyonunda da vazgeçilmez detaylar arasında.

Ponpon Minder Yapımı

Ne kadar renkli ve sıcak görünüyor değil mi? Eğer siz de sıkıcı ve sıradan yastıklarınızdan sıkılmış, salonunuza renk katma isteğindeyseniz bu basit ama eğlenceli proje tam size göre. Peki ponpon minder yapımı için gerekli olan malzemeler neler? Öncelikle ihtiyacınız olan ilk şey kalın yapılı bir yün. Ponponları eski usülde yapmak istemezseniz kolay ponpon yapmaya yarayan apartlardan alabilirsiniz. Yoksa ponponlar için 2 parça kalın karton yeterli. Sıcak tutkal tabancası, makas ve artık olduğu şekilde kullanmaktan sıkıldığınız bir yastık kılıfı gerekli malzemeler.

En sevdiğiniz ya da birbirine yakıştırdığınız renkteki ipleri kullanarak ponpon yapımına başlayabilirsiniz. Dilerseniz yeni ip almak yerine yaptığınız diğer örgülerden vs kalan ipleri de değerlendirebilirsiniz. Kaç tane ponpona ihtiyacınız olduğu, doldurmak istediğiniz yastık kılıfının ya da yaptığınız ponponların büyüklüğüne göre değişkenlik gösterecektir. Çok büyük ponponlar yaparak ponpon minderinizi daha çabuk tamamlayabilirsiniz tabii ki ama çok büyük ponponlar görüntüsünün aksine üzerine oturulduğunda vs konfor vermez.

ponpon_yapimi

Ponponları yaparken dilerseniz ipi çift kat olarak kullanabilir, ya da farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Böylece ponpon minderiniz daha renkli olacak.

ponponlar

Yeteri kadar ponpon hazırladığınızı düşünüyorsanız ponponlarınızı yastık kılıfınıza yapıştırmak için sıcak tutkal tabancanızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ponponları yapıştırırken mümkün oldukça poponun merkezine tutkal uygulayarak yapıştırmaya çalışın. Aksi takdirde iyi tutmadığı için, zaman içinde ponponlar kılıftan ayrılıp dökülebilir.

ponpon_yapistirma

Tüm ponponlarınızı, yastık kılıfınızda boş yer kalmayana dek yapıştırın. Yapıştırma işleminden sonra tutkalın soğuduğundan emin olun ve minderinizi kılıfınıza geçirin. Rengarenk, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak ponpon minderiniz kullanmaya hazır.

Ponpon Minder Yapımı