Kötü Kedi Şerafettin


Dün akşam, uzun zamandır beklediğimiz Kötü Kedi Şerafettin’in Kanyon Cinemaximum’da düzenlenen galasındaydık. Geçtiğimiz aylarda mini minnacık bir teaser ile kendini gösteren filmin fragmanı da geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Öncelikle gala inanılmaz kalabalıktı. Neredeyse mekanda nefes alacak alan kalmamıştı :) Kokteyl sonrası karakterlere ses veren ünlü isimler ve sektörde bilinen ve tanınan bir çok isim ile filmi izleme imkanı bulduk. Film hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım ama fragmanı izleyelim.

Öncelikle söylemeliyim ki Bülent Üstün’ün neredeyse herkesin bildiği efsane çizgi roman karakteri olan Kötü Kedi Şerafettin’in filmi kesinlikle bir çocuk filmi değil. Hani belki bilmeyenler vardır diye söylüyorum, yani hazır sömestr tatiliyken çoluk çocuk götürelim sinemaya izlesinler diye bir düşünce içindeyseniz kesinlikle olmaz :) Ağzı bozuk karakterimiz Şerafettin kesinlikle çocuklarınıza göre değil.

kötü-kedi-şerafettin

Kötü Kedi Şerafettin filminin seslendirme kadrosunu gerçekten çok başarılı bulduğumu belirteyim öncelikle. Şerafettin’i Uğur Yücel, Şerafettin’in sevgilisi Misket’i Demet Evgar, Şerafettin babası Tonguç’u Ahmet Mümtaz Taylan, ev sahibini Ayşen Gruda seslendiriyor. Demet Evgar’ın seslendirdiği bir karakter daha var ama söyleyse spoiler olur :) Bir Mart günü evden kovulan Şerafettin ve arkadaşları insan gibi düşünmeye karar verince başlarına gelmeyen kalmıyor. Filmi izlerken ilk 30 dakikasında biraz sıkılır gibi oldum önce. Sanki hiçbir şey olmadan geçiyor gibiydi süre. Sonrasında da resmen atraksiyondan yoruldum. Modelleme ve karakter yaratımı konusunda oldukça başarılı olan film için Cihangir sokakları resmen orjinaline uygun olarak birebir modellenmiş. Bu arada film Anima İstanbul ekibi tarafından yapıldı. Teknik olarak oldukça iyi bulduğum filmi senaryo açısından biraz vasat buldum sadece. Fragmanda gördüğünüz için söylüyorum, filmden çıkan herkesin aklında bir soru vardı: Zombi ne alaka? Senaryo konusundaki minik açığını seslendirme, modelleme, animasyon gibi konularda kapatan film ciddi bir izleyici kitlesine ulaşacak gibi görünüyor. Film yarın vizyona giriyor. Tüm sinemalarda gösterimde olacak sanıyorum. Şimdiden iyi seyirler…