Kot Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?


Gün içinde şık olmanın yanı sıra bir başka önemli olan da rahat olmaktır. Günün her anında rahat hissedeceğiniz kıyafetlerin başında kot pantolonlar geliyor. İster klasik tarzda kombinleyin ister spor tarzda günlük giyimde boşluğu kapanmayacak parçalar kot pantolonlar. Peki kot pantolon alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Ya da Kot Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kot Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kot Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle alışverişe çıktığınızda kot pantolon alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey vücudunuzda duruşu olmalı. Bedeninize tam oturan bir kot pantolondan daha güzel duran bir şey olamaz. Bunu anlamak için pantolonu denediğinizde kalçanıza oturup oturmadığına, hareket ettiğinizde oturup kalktığınızda rahatsız edip etmediğine bakabilirsiniz. Aynı şekilde alışverişinizi tamamlamadan önce pantolonun dikişlerinin düzgün olup olmadığına göz atın. Kot pantolonlarda en çok rastlanan hatalardan biri yamuk dikiş izleri oluyor.

Her kıyafet seçiminde olduğu gibi kot pantolon seçiminde de vücut ölçülerinizi dikkate almayı unutmayın. Eğer kalça kısmınız genişse dikkati kalçalarınıza çekecek modellerden uzak durmalısınız. Cepleri yakın tutulmuş kot pantolon modelleri kalçalarınızı daha küçük gösterecektir. Eğer tam tersi bir durumla karşı karşıyaysanız yani kalçalarınız üst bedeninize göre daha dar ise arka cepleri daha yukarıda olan kot pantolon modelleri size uygun olacaktır. Son günlerin popüler jean modelleri olan skinny’ler malesef geniş kalçalara sahip kadınlar için uygun değil.

Jean pantolon alırken genel bir tercihte bulunmanız aynı pantolonu gece ya da gündüz kombinleyebilmeniz için kolaylık yaratacaktır. Aynı pantolonla birden fazla tarzda kombin yapmak istiyorsanız daha standart bir model tercih etmeniz gerekir. Koyu renkli kot pantolonlar klasik tarza uygundur. Koyu renk bir jean pantolonu gömlek ve ceketle iş hayatınıza uygun kombinleyebileceğiniz gibi spor ayakkabı ve tişörtle spor tarzda da kombinleyebilirsiniz.

 

Geçtiğimiz sezondan beri popüler olan boyfriend jean pantolonlar hem klasik tarzda hem de spor tarzda kombinlenebilecek güzel örneklerden. Yaz kış kullanabileceğiniz bu boyfriend jean pantolonları yukarıda fotoğrafta görebileceğiniz gibi topuklu ayakkabılar ve ceketlerle klasik şekilde ya da spor ayakkabı ve sweatshirtlerle spor şekilde kombinleyebilirsiniz.