JURASSIC WORLD


Çocukluğumuzda evin her köşesini dinazor oyuncaklarıyla doldurma nedenimiz Jurassic Park, geçtiğimiz günlerde Jurassic World ile yeniden merhaba dedi.Pasifikteki Isla Adası, Jurassic park hikayesinin ev sahibiydi. John Hammond’ın tasarladığı parkın sahibi Simon Masrani, burayı tam teşekküllü dev bir dinazor parkına dönüştürür. Fakat zamanla insanların dinazorlara olan ilgileri azalır ve bir çıkış yolu ararlar. Çözüm olarak bir çok dinazorun genleriyle oynayarak laboratuvar ortamında yeni bir tür yaratırlar. Fakat olaylar çığrından çıkar…

11665448_10153421337733485_107547692159153754_n

Biz bu kült filme Kadıköy Rexx sinemasında gittik. 2 yıl önce gittiğimiz Los Angeles Hollywood stüdyonlarından sonra ilk defa dinazorları yeniden 3 boyutlu olarak izledik. Film tekniği açısından bir ilk olsa da diyebilirim ki serinin en zayıf filmi. Jurassic Park’tan bildiğimiz ve sevdiğimiz deneyimli, tecrübeli karakterler yerine daha genç oyunculara yer verilip kahramanlaştırılması filmi farklı bir yöne çekmiş. Sanki popülaritesini güncele uyum sağlayarak yeniden kazanmak istiyor gibi.

Jurassic_World

Serinin bu, son filminde bilim kurgudan oldukça uzaklaşılmış. Hatta öyle ki aksiyon sahnesi bile yok denilecek kadar azdı. Eski ihtişamlı zamanlarına dönme şansını, kullanılan efektlerle de yakalayamayan film, tatlı bir nostalji yarattı sadece bende. İşin özü, filme iyi zaman geçirmek istiyorsanız mutlaka gidin fakat hiçbir beklenti içine girmeyin. Mutlu seyirler.