IPHONE UYGULAMALARI #6# BRAIN WARS


Geçtiğimiz hafta tanıştığım ve kısa sürede tutkunu olduğum bir oyunu paylaşmak istiyorum bugün sizinle. Brain Wars oyun üzerinde gerçek oyuncularla yarışmamızı sağlayan zevkli ve zaman zaman bir o kadar da zor bol seçenekli bir zeka oyunu. Öncelikle telefonunuza uygulamayı indirmelisiniz.

Brain 1

Uygulamayı açtığınızda yukarıdaki ekranla birlikte oyun açılıyor.

Brain 2

“Tap to Start” ekranında dokunuyor, oyunu başlatıyoruz.

Brain 3

Kendi profilimden açarak gösteriyorum uygulamayı. Bu nedenle bir önceki adımdan sonra gelecek ilk ekran yukarıda da gördüğünüz gibi kendi profiliniz. Yukarıdaki kalpler kaç oyun hakkınız olduğunu gösteriyor. Grade ise puanınız yükseldikçe düzeliyor. Ben şu an kaplumbağayım :) Alttaki göstergede ise hangi alanda ne kadar başarılı olduğunuzu görebiliyorsunuz. Örneğin ben hafıza oyunlarında kötü, dikkat ve hız gerektiren oyunlarda ise daha başarılıymışım. Alttaki Challenge sekmesine tıkladığınız anda oyun sizi, o an online olan başka bir oyuncu ile yarışmanız için eşleştiriyor.

Brain 4

Örneğin ben seviyesi benden oldukça yüksek olan Amerika’dan Hannah isimli bir kullanıcı ile eşleştim. Program otomatik eşleştirmeyi yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey oyunun başlamasını beklemek.

Brain 5

Oyun başlarken yukarıda gördüğünüz ekranda 3 adet oyun seçeneği var. Eğer oyunu kendiniz seçmek isterseniz 30 Altın karşılığında yapabilirsiniz. Ben genelde şansıma güvenip otomatik seçime bırakıyorum :) Bu arada altta gördüğünüz emojileri rakibinize gönderebilirsiniz. Oyunda chat ekranı yok, onun yerine böyle bir özellik eklemişler :)

Brain 6

Benim şansıma yukarıdaki 3 oyunda “Bird Watching” çıktı. Bu oyunda amaç ekrandaki kutular arasında sayı olarak en çok olan rengi seçmek.

Brain 7

Örneğin yukarıdaki gibi bir ekranda seçmeniz gereken renk mavi. Oyun round round devam ediyor. Oyunun sonunda tüm oyunlardan aldığınız puanlar toplanıyor ve hangi taraf daha çok puan aldıysa o kazanıyor. Her bir oyuncuyla eşleştiğinizde 1 canınız gidiyor. 15 dakikada bir yeni 1 can veriyor size oyun. Dilerseniz parayla da can hakkı satın alabiliyorsunuz. Oyunun en altında en sağdaki seçeneğe tıkladığınızda Menü açılıyor. Dilerseniz oynamadan önce “Training” seçeneğini seçerek alıştırma yapabilirsiniz.

Buradan dilediğiniz oyunu seçip, oynamaya başlamadan önce alıştırma yapabilirsiniz. Boş zamanlarımda, ya da sadece canım bir şeyler oynamak istediğimde sık sık oynadığım bir oyun oldu Brain Wars. Eğer siz de zeka oyunlarından hoşlanıyorsanız tavsiye ederim. Dilerseniz telefonunuza uygun olan formatı aşağıdaki oyun linklerinden birini seçip indirebilirsiniz.

Google Play için buraya

ITunes için buraya tıklayabilirsiniz.

İyi eğlenceler…