Instagram’da Nasıl Takipçi Arttırılır?


1 milyar aktif kullanıcı sayısını çoktan geride bırakan Instagram günümüzün en popüler sosyal medya araçlarından biri. Her geçen gün yeni eklenen özellikleriyle, Snapchat ve Facebook gibi diğer popüler sosyal medya platformlarını geride bırakıyor. Bu kadar popülerleşince sosyal statü için de önem verilen bir değer niteliği taşımaya başlıyor. Takipçi sayısı ile değerlendirilen sosyal statü Instagram’da Nasıl Takipçi Arttırılır? sorusunu akla getiriyor. Peki bu mümkün mü?

instagramda-nasil-takipci-arttirilir

İnstagram’da Takipçi Kazanma Yolları

Saniyeler içerisinde üye olabileceğiniz bu uygulama, günümüzün en büyük pazarlama platformlarından biri. Kullanıcıların demografik yapısı göz önünde bulundurulduğunda hem şahsi olarak hem de şirketiniz için bu uygulamada var olmak oldukça önemli. Uygulamaya kaydoldunuz, peki nasıl takipçi kazanacaksınız? Bu sorunun tek bir doğru cevabı yok ne yazık ki. Yapabileceğiniz ilk şey gerçek hayatta olduğu gibi sosyalleşmek yani insanlarla iletişim halinde olmak. Fotoğrafalara yorum yazmak ya da fotoğraflarınıza yazılan yorumlara cevap yazmak tanınırlığınızı arttırır.

instagram-takipci-kazan

Eğer instagram’ı kurumsal olarak kullanıyorsanız yani şirketinizin bir instagram sayfası varsa çalışma ortamınızı bol bol fotoğraflayın. Aynı şekilde çalışanlarınızı da fotoğraflara dahil edebilirsiniz. Fotoğraftaki kişileri etiketlemeniz fotoğrafın onların profillerinde de görünmesini sağlar. Dolaylı yoldan insanlara etkileşime girmenin bir başka yolu da budur. Bu platformu kurumsal olarak kullanıyorsanız gazetelere reklam vermek için ayıracağınız bütçeyi instagram’a reklam vermek için kullanabilirsiniz. Örneğin yeni çıkan bir ürününüzü ilk olarak bu platformda paylaşırsanız, takipçileriniz son gelişmelerden ilk olarak haberdar olabilmek için sizi yakın takibe alacaklardır.

İnstagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

instagram-takipci-arttirma

Herkes güzel şeyler görmek ister. İnstagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır? sorusunun en gerçekçi cevabı bu. Çektiğiniz fotoğrafların estetik görünmesine dikkat edin. Eğer fotoğrafın yeterince iyi olmadığını düşünüyorsanız herkesin çok sık kullandığı bazı fotoğraf editleme programlarını kullanabilirsiniz. Eğer fotoğraflarınızda kullandığınız efektler ya da konsept konusunda tutarlı davranırsanız bu da takipçi sayınızı arttırmada etkili olacaktır. Hashtag kullanımı da takipçi kazanmanın olmazsa olmazlarından. Çektiğiniz fotoğrafa, fotoğrafın konusuyla ilgili olan ya da popüler hashtagler arasından seçip ekleyeceğiniz hashtagler fotoğrafınızın daha fazla kişiye ulaşmasında etkili olacaktır.