Instagram’da En çok fotoğraflanan 5 yer


Hala Instagram hesabı olmayan var mı? Sanmıyorum… Sosyal medya platformları hayatımızın her alanında çoktan kendilerine yer buldu. Elimizden hiç düşürmediğimiz cep telefonlarımız ile seyahatlerimizi fotoğraflıyor, sevdiklerimizle paylaşıyoruz. Peki Instagram’da En Çok Fotoğraflanan 5 Yer neresi? Kullanılan hashtag sayısına göre sıralanan bu listede bakalım hangi şehirler var.

Instagram’da En Çok Fotoğraflanan 5 Yer


instagramda-en-cok-fotograflanan-5-yer

Big Ben – Londra

Birleşik Krallığın en önemli simgelerinden biri Big Ben. Westminister Sarayı’nın hemen yanında yer alan saat kulesi Instagram’da en çok fotoğraflanan 5 yer arasında kendine yer bulmayı başarmış. Londra’da gezilecek yerler arasında başı çeken Big Ben şu anda maalesef bakım altında. Geçtiğimiz senelerde başlayan tadilat süresi en az bir 5 yıl daha süreceğe benziyor. Fotoğraflarda bakımda olması nedeniyle eskisi kadar etkileyici çıkmayacak olsa da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

big-ben-londra

Eyfel Kulesi – Paris

Avrupa’nın aşk başkenti Paris, Instagram’da kendine en çok yer bulan şehirlerden biri. 4 milyon hashtag le hiç de azımsanmayacak kadar fotoğraflanmış Eyfel Kulesi. Paris’in sanat kokan sokakları ve renkli bahçelerini bir kenara bırakırsak şehirdeki en kalabalık nokta burası. Şehre tepeden bakmak isterseniz gitmeden biletinizi satın almayı unutmayın ve uzun süre sırada beklemeyi göze alarak gidin. Eğer kuleyi gezmek istemezseniz gece saatlerinde kulenin ışıkları yandığında yüksek bir tepeden Eyfel kulesini izleyebilir, fotoğraflayabilirsiniz.

eyfel-kulesi-paris

Burj Khalifa- Birleşik Arap Emirlikleri

Yaklaşık 2 milyona yakın hashtag ile Burç Halife, Avrupa başkentleri arasından sıyrılıyor. Aynı zamanda Dünyanın En Yüksek Binası olması özelliğini de taşıyan bu binanın üzerinde 360 derecelik bir görüşe sahip bir teras var. Yılbaşı gibi özel günlerde gösterilere ev sahipliği yapan bu bina turistler tarafından oldukça ilgi görüyor. Dilerseniz gökdelenin en üst katına çıkmak için bilet alabilir, dünyanın en büyük havuzlarından biri olan havuzu izleyebilirsiniz.

burj-khalifa-birlsik-arap-emirlikleri

Central Park – New York

New York’un göbeğinde başka hiçbir şehirde göremeyeceğiniz kadar büyük ve yemyeşil bir park Central Park. Geniş yeşil alanı, bir çok etkinliğe ev sahipliği yapabilme imkanı ile tüm şehrin gözde mekanı bu park. İçerisinde havuzlar, göller, anıtlar bulunan bu parkta New York’da yaşayan ünlüleri dahi görmek mümkün. Hal böyle olunca Instagram’da yaklaşık 6 milyon hashtag’e ulaşması da oldukça normal.

central-park-new york

Niagara Şelaleleri – Kanada

Amerika Kanada sınırında bulunan şelaleler 2 milyondan fazla hashtag ile Instagram’ın popüler yerlerinden. Üç adet şelaleden oluşan bu doğal güzelliği yakından görmek isterseniz düzenlenen tekne turlarına da katılabilirsiniz. Ayrıca çevresinde mükemmel manzaraya sahip restoranlar ve yapılabilecek eğlenceli etkinlikler de mevcut.

niagara-selaleleri-amerika

Instagram’da kendine yer bulan, popülerliği tüm dünyayı sarmış 5 yer böyle. Gezip gördüğünüz yerleri paylaşırken aynı zamanda anı kaçırmamaya dikkat edin. İyi gezmeler