HAFTASONU AKTİVİTESİ – STOMP


Pazartesi günkü Instagram yazımda kısaca bahsetmiştim size haftasonu ne yaptığımızdan. Detayları yazmak için ancak vakit bulabildim. Biz geçtiğimiz Cumartesi günü, bir medya kuruluşunun davetlisi olarak, birbirinden farklı aletleri müzik enstrümanına dönüştürerek kullanan, dünyayı kasıp kavuran Stomp‘u dinlemeye gittik.
Stomp, gösterilerinde müziği, dansı ve tiyatroyu bir arada kullanan, hiç konuşmasalar da ilgiyi kaybetmeyen hiperaktif bir grup. Günlük hayatta bolca kullanılan kibrit çöplerinden, süpürgelere, şişelerden, tükenmez kalemlere kadar bir sürü farklı objeyi gösteri boyunca kullanıyorlar. Aslında gösteride çekim yapmak yasak fakat siz de tadımlık görebilin diye kısa birkaç video çektim :)
1991 yılında İngilterede kurulan grubun kurucuları Luke Cresswell ve Steve McNicolas. İşin ilginç kısmı şu ki ekipteki hiç kimse perküsyon dışında profesyonel bir enstrüman çalmıyor. Ekibin kendi içindeki etkileşimleri sizin de 1 saniye bile sıkılmadan izlemenizi sağlıyor. Ayrıca dikkatinizin dağılmaya başladığını düşündüğünüz anda ekipten biri hemen sizi de ritme dahil ediyor.
Biz salon olarak her ne kadar ritme pek ayak uyduramasak da Stomp ekibi bizi oldukça etkiledi. Yetenek nediri sorgularsak eğer gün içinde kullandığımız en alakasız aletlerden bile bu ritimleri yakalayan bir ekip yetenek nedirin cevabı olur.
1 saat 45 dakika süren bu etkileyici ve neşeli gösteri de ara verilmiyor ve etkinlik sömestr tatili boyunca Ankara ve İstanbulda sergilenmeye devam edecek. Bence güzel ve izlenesi bir gösteri. Eğer gitmeyi düşünürseniz buradan bilet alabilirsiniz. Yeni etkinlik yazılarında görüşmek üzere :) Mutlu kalın…