Güneş Kremi Seçimi Nasıl Olmalı?


Yaz mevsimi geldi, güneş yüzünü cömertçe gösterdi. Güneşin ruhumuza ve sağlığımıza getirdiklerinin yanı sıra zararlı etkileri olduğunu da unutmamamız gerek. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak, özellikle cildimizi korumak için güneş kremi kullanmadan güneşe çıkmamamız gerek. Şu an piyasada satılmakta olan bir çok güneş kremi var. Peki hangisi en iyi ve sağlıklı korumayı sağlıyor?

Güneş Kremi Seçerken Bunları İhmal Etmeyin

Cildinizin yapısına ve tonuna uygun bir güneş kremi seçerek güneşin verdiği zararı en aza indirebilirsiniz. Öncelikle güneş kremi seçerken, sadece deniz kenarında değil gün içinde dışarıda olduğunuz anlarda da kullanabileceğiniz bir krem seçmeyi unutmayın. Eğer beyaz ten rengine sahipseniz ya da cildiniz güneşe karşı hassassa koruma faktörü yüksek olan kremler tercih etmelisiniz. Eğer sık sık denize girip çıkan biriyseniz seçtiğiniz kremin suya dayanıklı olması da sizin için iyi olacaktır.

 

Peki hangi markaya güvenecek nasıl satın alacaksınız? Alışverişinizde yıllardır piyasada güvenilir yerini koruyan Sebamed güneş ürünlerine yer verebilirsiniz. Cildinize uygun olanını seçerek, cildinizi yağlandırmadan, ağırlık hissi vermeden ve sivilce oluşumuna neden olmadan güneşten korunmak mümkün. Yaz aylarında kuruyan ciltlerimizi içerdiği E vitamini ile yenilemesi ve nemlendirmesi de büyük bir artı. Cildiniz ister kuru ister yağlı olsun gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz Sebamed güneş ürünlerine hızlıca ulaşmak ve güvenilir bir alışveriş yapmak isterseniz Turuncukasa’yı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz kapıda ödeme, dilerseniz eft ya da kartla ödeme imkanlarından yararlanabilir, yazın gelişini cildinizi ödüllendirerek kutlayabilirsiniz.