GÖREVİMİZ TEHLİKE 5


Geçtiğimiz Pazar günü herkes gibi sıcaktan bunalıp, evde klima altında oturmaktan da sıkılıp kendimizi bir alışveriş merkezine attık. Alışveriş merkezlerini sadece yaz aylarında sinemaya gitmek için seviyorum sanırım :) Normalde Cinemaximum gibi büyük ölçekli firmaların arasında rekabet edebilsin diye Kadıköy Rexx sinemasına gidiyoruz fakat hava dışarı çıkılmayacak kadar sıcak olunca bu seferlik Cinemaximum’u tercih ettik. Film tercihini erkek arkadaşıma bırakınca da gittiğimiz film Mission Impossible 5: Rogue Nati oldu.

MissionSerinin 5. filminde de tabiki Ethan Hunt başrolde. IMF’i ortadan kaldırmaya çalışan “Sendika” isimli örgütü ortadan kaldırmayı hedefleyen ekip, yine nefes kesen bir aksiyonun içinde buluyor kendisini.

Mission 2

Film Tom Cruise’un havalanmakta olan bir uçağa tutunarak, uçağın içine sızmaya karar vermesiyle başlıyor. Dakika 1 Gol 1 kavramı, bir aksiyon filmi için ancak böyle gerçekleşebilir sanırım. Tipik casus filmlerinden ayrı olarak serinin bu filminde Ethan Hunt ve ekibi sadece kötü adamlara karşı değil, bürokrasiye karşı da ciddi bir mücadele veriyorlar. Konunun bu aşamada Ethan Hunt ile sınırlı kalmaması da ekip ruhunu canlandırıyor.

Mission 3

Serinin bu filmindeki tek kadın ajan Rebecca Ferguson’un karaktere çok uyumlu olduğunu düşünüyorum. Bu kadar yoğun aksiyon içeren bir filmde sergilediği dövüş teknikleri ve performansıyla göz doldurdu bence.