Game of Thrones 8. Sezon


Herkesin severek ve ilgiyle takip ettiği Game of Thrones 8. Sezon ile 14 Nisan 2019 günü yayında olacak. Aylardır izleyicisi tarafından sabırla beklenen dizinin yeni sezonunun ne zaman yayınlanacağına dair tek ipucu Nisan ayında olacağı idi. Bugün yayına verilen trailer ile yayın zamanını da öğrenmiş olduk. Artık 8. sezonun başlayacağı gün belli olduğuna göre geri sayıma başlayabiliriz değil mi?

HBO Altın Küre’de yayınladığı bir reklam klibi arasına Game of Thrones’a 4 saniyeliğine yer vermiş ve tüm izleyicileri merakta bırakmıştı. Bu 4 saniyelik trailerda Jon Snow ve Daenerys Targaryen’ın Kışyarı’nda karşılaştıklarını görüyoruz. Bu da bize karşılaşmalarının çok da olaylı olmayacağı izlenimi veriyor.

Game of Thrones 8. Sezon

Game of Thrones’un 8 sezon süreceğini ve 8. sezonun son sezon olacağını HBO 2016 yılında duyurmuştu. Her ne kadar izleyicileri bunun gerçek olmamasını diliyor olsa da dizi son sezonu ile yakında ekranlarda olacak.

Yayınlanan her sezonunda izlenme rekorları kırmayı başaran dizi, bildiğiniz gibi George R. R. Martin’in kitap serisinden ekranlara uyarlanıyor. Yeni sezon trailer’ından çıkartılabilecek tahmin şöyle; kendileri olduğu düşünülen heykellerin karşısında birlikte görülen Sansa, Arya ve Jon Snow güçlerini birleştirme yoluna gidecekler. Bu trailer sonrasında da hemen teoriler üretilmeye başlandı. Bazı izleyiciler heykellerden Jon Snow’u temsil eden heykelin neden yaşlı diğerlerinin ise genç olduğu konusuna değindi. Bu teoriden yola çıkarak Jon Snow’un uzun yıllar yaşayacak, diğerlerinin ise genç yaşta öleceklerine dair teoriler de mevcut. 14 Nisan’a kadar bu ve bunun gibi bir çok teori daha ortaya atılacaktır. Bekleyip göreceğiz.

Eğer bu zamana kadar diziyi takip etme şansınız olmadıysa ya da son sezonu kaçırdıysanız Digitürk üzerinden dizinin eski bölümlerini izleyebilirsiniz.