EVDEN KURTUL


Oynadığım oyunları, sizi sıkmayacak şekilde bir bir yazmaya başladım farkettiyseniz :) Evden Kurtul’da birkaç ay önce oynadığımız, Kadıköy’deki korku temalı kaçış evlerinden biri. Hikayesi şöyle:

Her şey 16 Haziran 2003’te annesinin, kızına aldığı bir günlük ile başladı. Günlüğün evlerine girmesiyle ailenin yaşadığı garip ve esrarengiz olaylar, gün geçtikçe onları korkutuyordu. 7 Temmuz 2003 tarihinde aile ortadan bir anda kayboldu. Evden kurtulmak için 1 saat süren var… O eve girmeye hazır mısın ?

EVDEN KURTULGizemli bir şekilde ortadan kaybolmuş ailenin evinden kaçmaya çalışırken gerilmemek mümkün değil. Evin atmosferi ve interaktif oluşu sizi bulmacaları çözme konusunda da zorlayacak. Hikaye oyuna güzel uyarlanmış, ve oyunla birlikte ilerleyişi güzel. Oyunda moderatörlerin oyuna kendi sesleriyle doğrudan dahil olmayışları da oyundan kopmanızı engelliyor. Korku oyunlarında bulmacaların fazla zor olmaması gerektiği düşünüyorum. Çünkü bazı kişiler korktuklarında gerçekten akılları başlarından gidiyor ve bulmacaları çözmekte zorlanıyorlar :) Bu nedenler Evden Kurtul oyunundaki bulmaca kalitesi de konsepte uygundu. Eğer korku oyunlarını ve özelikle de interaktif korku oyunlarını seviyorsanız mutlaka deneyimlemeniz gereken bir oyun Evden Kurtul. Rezervasyon için www.evdenkurtul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Not: Astım rahatsızlığınız varsa oyundan önce moderatörleri mutlaka bilgilendirin.