Eski Telefonlardan Succulent Saksısı Yapımı


Çocukluk yıllarımızda Hugo’ya katılıp oyun oynamamıza bile izin vermeyen çevirmeli telefonları hatırlamayan yoktur sanırım. Belki kendi evinizde belki aile büyüklerinizin evinde bir köşede unutulup kullanılmayan çevirmeli telefonları işlevsel hale getirmenin tam zamanı. Eski moda çevirmeli telefonları son dönemin popüler uğraşı succulent’lere saksı niyetiyle kullanmak hem geri dönüşüm için hem de tasarım açısından sonuç oldukça hoş. İşte Eski Telefonlardan Succulent Saksısı Yapımı:

 

Eski Telefonlardan Succulent Saksısı Yapımı

Bu sonuca ulaşabilmek için sahip olmanız gerekenler çevirmeli telefon, bir tornavida ve sevdiğiniz renkte seçeceğiniz sprey boya.

Saydığımız malzemeleriniz hazırsa yapmanız gereken ilk şey tornavida ile telefonun altındaki vidaları sökmek olmalı. Vidaları söküp telefonun içini açtıktan sonra çevirmeli kısmının bağlı olduğu kabloları kopartın.

Sonrasında telefonun üst yüzeyinde olan parmağımızı koyduğumuz çevirme kısmını çıkartın ve telefonunuzu seçtiğiniz renge sprey boya ile boyayın. Tuş takımını boyamayıp kendi renginde bırakarak zıt renkleri bir arada kullanıp farklılık yaratabilirsiniz. Sonrasında seçtiğiniz succulenti bu boşluğa yerleştirin.

Sonrasında vidalarını söktüğünüz telefonunuzu vidalamak yerine yapıştırıcı yardımıyla yapıştırabilirsiniz.

Evinizin ya da ofisinizin havasını değiştirecek güzel bir geri dönüşüm örneği olan succulent saksınız hazır. Renkli günlerde kullanın.