Emoji Clutch Çanta Yapımı


Akıllı telefonlar ve sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri, hislerimizi ifadelerimizi emoji dediğimiz minik simgelerle yansıtmaya başladık.  Hayatımızın büyük çoğunluğunda sanal ortamlarda kullandığımız bu simgeleri yanımızda taşımak mümkün mü peki? Cevabı evet :) Neden bizim bir de Emoji Clutch çantamız olmasın?

emoji canta 1,

Öncelikle her zaman olduğu gibi malzemeleri sayalım. Bu çantayı yapmak için gerekli olacak malzemeler; Sarı, pembe ve siyah renkli vinil kumaşlar (ince deri de kulanabilirsiniz), fermuar, makas ve tutkal, maket bıçağı, 21 cm genişliğinde tabak ya da kase, dikiş makinası ve metal zımba.

emoji canta 2

Öncelikle kumaşımızın iç yüzeyinde tabağımızı şablon olarak kullanıp bir daire çiziyoruz ve kesiyoruz.

emoji canta 3Kestiğimiz parçanın ortasını bulup, fermuarın kullanılabilmesi için 1,5 cm genişliğinde bir parçayı kesip çıkartıyoruz.

emoji canta 4Fermuarı kestiğimiz kısma yerleştirip çevresinden dikiyoruz. İhtiyaç duyarsanız fermuarı iç kısmından kumaşa da yapıştırabilirsiniz.

emoji canta 5Çantanın sap kısmı için siyah kumaşımızdan 8×28 cm ve 8×31 cm uzunluğunda 2 parça kesip ortayı sabitleyerek birbirine yapıştırın.

emoji canta 62 parçayı birbirine yapıştırdıktan sonra 2’ye kıvırıp ucunu tutkalla birleştiriyoruz. Kısa olan parçanın biraz ilerisinden zımbamızın geçiriyoruz.

emoji canta 7Daha sonra emojimizin yüzünü oluşturmak için siyah ve pembe renkli kumaşlarımızdan parçalar kesiyoruz. Parçaları sarı kumaşımıza yapıştırdıktan sonra dikiş makinası ile üstlerinden geçiyoruz. Öncesinde yapıştırmış olmak dikerken zorlanmanızı engelleyecektir.

emoji canta 8İlk başta kestiğimiz sarı parçayı da ön yüzün arkasına koyup, kayışı da araya geçirip kenarlarından yapıştırıyoruz. Sabitlemek için iz bırakmayacak şekilde mandal da kullanabilirsiniz.

emoji canta 9Tutkalın açılma riskini de düşünerek parçaların üstünden makina ile geçiyoruz. Ve çantanız hazır bile!

emoji canta 10

İçerik Beatiful Mess sitesinden alıntıdır.