Dünyanın En İlginç Tasarımlı Otelleri


Farklı ülkeler, farklı kültürler keşfetmeyi hepimiz çok seviyoruz. Kimimiz seyahatlerinde hostelleri ya da otelleri kimimiz ise ev kiralamayı ya da kamp yapmayı uygun buluyor. Eğer siz de benim gibi otelde konaklamayı sevenlerdenseniz bu yazıda göreceğiniz Dünyanın En İlginç Tasarımlı Otelleri çok ama çok ilginizi çekecek. Dünyanın farklı ülkelerinde bulunan bu oteller, fotoğraflarına bakarken bile orada olma isteği uyandırıyor. Tabii bu otellerde kalmanın bir de kötü yanı var. Otelde zaman geçirmeyi abartıp şehrin, sokakların ya da doğanın keyfini çıkartmayı unutabilirsiniz. Benim ölmeden önce yapılacaklar listemde yer alan bu otelleri merak ediyorsanız başlıyorum sıralamaya:

Dünyanın En İlginç Tasarımlı Otelleri

Poseidon Undersea

Yukarıdaki fotoğraf photoshop değil. Poseidon Undersea Resorts Japonya’ya bağlı olan Fiji adasında bulunuyor. Dünyanın ilk deniz altı oteli olan bu otelde yattığınız yerden su altı yaşamına dair izlenimlerde bulunabiliyorsunuz. Deniz severlerin 1 gece olsun konaklaması gereken yerlerden bence.

Kakslauttanen Arctic

Finlandiya’nın Kakslauttanen bölgesinde yer alan bu otelde 2 farklı seçeneğiniz var. Buzun içine oyulmuş odalarda konaklayabileceğiniz gibi dilerseniz iglolarda da konaklayabiliyorsunuz. Yarım daire şeklinde olan camla çevrelenmiş bu iglolarda karın yağışını izleyebilir, eşiniz ya da sevgilinizle romantik bir tatil yapabilirsiniz.

The Queen Mary

1930’lu yıllarında altın çağını yaşayan bu gemi, şu an California, Long Beach’de otel olarak hizmet veriyor. 2. Dünya savaşında Winston Churchill’de dahil olmak üzere 750 bin asker taşıyan bu gemi günümüzde hayalet hikayeleriyle biliniyor. En çok tasvir edilen hayaletler beyaz gece elbisesi giymiş, yalnız şekilde dans eden kadın ile elinde oyuncak bir ayı taşıyan küçük kız imiş. Gözümüzle görmeden inanmayız değil mi?

The Mirrorcube hotel

Geçtiğimiz günlerde haberlerde bile gördüğümüz bu aynalardan oluşan küp şeklindeki otel İsveç’te. Çevreyi yansıtan aynalarla, ağaçlar arasında kamufle olan bu otel yeni nesil bir ağaç ev aslında. Bİçinde bir çift kişilik yatak, banyo ve terası bulunan bu otelin bir de ufo şeklinde olanı mevcut. Hangisi daha ilginç diye düşünürken ben bunu tercih ettim ama ufo şeklinde olan da bir bu kadar güzel ve ilginç. Bu güzel ve birbirinden farklı otele hayaller hayatlar şeklinde bakmayın. Fiyatları hiç de abartılı olmayan dünyanın en ilginç otelleri’ni yolunuz oralara düşerse mutlaka deneyimleyin.