Düğün Dernek 2


Geçtiğimiz hafta gittiğimiz Cem Yılmaz’ın Ali Baba ve 7 Cüceler filminden sonra hayal kırıklığına uğradığımızı yazmıştım. Son dönemlerde ülkenin içinde bulunduğu duruma bağlı olarak gülmeye ihtiyacımız olduğunu hepimiz biliyoruz. Biz de Cem Yılmaz’da umduğumuz performansı yakalayamayınca kendimizi Düğün Dernek’e attık. Sinema salonunun çok fazla kalabalık ve gürültü olmasını istemediğimiz için sabah saat 11:00 seansına biletimizi aldık.

dugun dernek

Düşündüğümüz gibi de oldu aslında, sinemada 8 kişiydik sadece. Geçtiğimiz hafta Cem Yılmaz’ın filminin gösterildiği sinemanın en büyük salonunda bu sefer Düğün Dernek 2’yi izledik. Öncelikle söylemeliyim ki sinema, film eleştirileri okuyan biriyseniz eleştirmenlerin bu film hakkında yazdıkları kesinlikle taraflı ve objektif değil. Ali Baba ve 7 Cüceler’e verilen 5 üzerinden 3,5 puan nasıl fazlaysa Düğün Dernek 2’ye verilen 5 üzerinden 3 puan da o kadar az. Serinin ilk filminde oğlunu evlendiren İsmail, bu seride de torununu sünnet ettirmek için türlü türlü yollar deniyor.

dugun dernek 2

Düğün Dernek 2’de Murat Cemcir ve Ahmet Kural yine gülmekten kırıp geçiriyor. Çok başarılı bir şekilde sahneye konmuş karakterler, kültür seviyesi çok düşük olmayan esprilerle iyi vakit geçirmek, gülmek isteyenler için gayet iti bir tercih bence. Finalinde de serinin devam edeceğine dair bir süpriz var. Komedi filmi izlemek isteyenlere tavsiyem Düğün Dernek 2. Bu arada İstanbul’da yaşayanlar için Kadıköy Rexx sinemasında haftaiçi tüm seanslar öğrenci, yetişkin farketmeden 12 TL.