Çin’den Alışveriş Yapabileceğiniz Güvenilir Siteler


Şu an dünya genelinde üretimin en yoğun yapıldığı ülke kuşkusuz Çin. Hal böyle olunca orada, çoğu ürünü, ülkemizden daha ucuza satın almak mümkün. Alışveriş yapmak için yaklaşık 8 saatlik bir uçak yolculuğuna çıkacak değiliz. İşte bu aşamada online alışveriş siteleri imdadımıza yetişiyor. Ucuz olmasının yanı sıra ücretsiz kargo imkanına sahip olmaları da bu siteleri cazip kılan diğer bir özelliği. Ücretsiz kargoların ulaşması her ne kadar biraz uzun sürüyor olsa da eğer aceleniz yoksa, istediğiniz ürüne nerdeyse yarı fiyatına sahip olabilirsiniz. Tüm bu olumlu yanlara ek olarak dikkat etmeniz gereken şey güvenilir sitelerden alışveriş yapmak. Peki Çin’den Alışveriş Yapabileceğiniz Güvenilir Siteler hangileri? Bu yazımızda bu soruya cevap buluyoruz.

Çin’den Alışveriş Yapabileceğiniz Güvenilir Siteler

Aliexpress: Bilinen en meşhur alışveriş sitelerinden biri ve aliexpress bir Çin firması. Binlerce ürün içinden size ve bütçenize en uygun olanı ücretsiz kargo seçeneğiyle satın alabilirsiniz. Satın almadan önce dilerseniz satıcıyla mesaj yoluyla görüşebilir, dilerseniz satıcı profilindeki yorum ve değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz.

Tinydeal: Ücretsiz kargo imkanı sunan bir başka Çin alışveriş sitesi tinydeal. Elektronik ürünlerden kozmetiğe kadar geniş bir ürün yelpazesi olan bu site diğer sitelerle aynı kullanım kolaylığında.

Focalprice: Genellikle telefon aksesuarları ve kulaklık gibi ürünleri diğer bir çok siteden daha avantajlı fiyata satın alabileceğiniz adres burası. Saat tutkunları için de bünyesinde çeşit çeşit ve çok severek takacağınız modelleri barındırıyor.

Everbuying: Çoğu alışveriş sitesinde rahatlıkla bulabileceğiniz elektronik ürünlerin yanı sıra bu siteden kıyafet alışverişi de yapabilirsiniz. Gözlük konusunda da oldukça iddialılar.

Bestofferbuy: Çoğunluğu elektronik ürünü olmak kaydıyla bu sitede Xbox, psp gibi oyun konsolu oyunları ile film dvdleri ve hatta kozmetik ürünleri sipariş vermek bile mümkün.

Çin’den Alışveriş Yapabileceğiniz Güvenilir Siteler den alışveriş yaparken son verilen haberle birlikte gümrüksüz alışveriş tutarının 30 Euro’ya düşürüldüğünü unutmayın. Belirtilen tutardan yüksek bir alışveriş yapmanız durumunda ürününüz gümrüğe takılabilir ve ürününüze ulaşmak için gümrük vergisi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle 30 Euroyu aşmamaya özen gösterin aksi takdirde alışverişinizin astarı yüzünü geçecektir.