ÇEKÜL VAKFI VE LİFF


Geçtiğimiz hafta internette gezinirken minik bir meşe palamudu takıldı gözüme. Biraz araştırınca bu minik meşe palamudunun Liff’in güzel takılarından biri olduğunu öğrendim. Kendime hemen bir tane sipariş verdim, o arada da mutlaka bundan sizin de haberiniz olmalı diye düşündüm. Öncelikle Liff nedir ondan başlayayım. Liff 2 İtü’lü arkadaşın sık sık yaptıkları doğa yürüyüşlerinde ortaya çıkan bir tasarım fikri. Doğa’dan topladıkları gerçek yaprak, meşe palamudu gibi objeleri saf gümüş veya altınla kaplayıp bizler için kullanması inanılmaz keyifli takılara dönüştürüyorlar.

liff

Ben de yukarıda belirttiğim gibi kendime bir meşe palamudu sipariş verdim :) Şehir dışına çıkacağımı belirttiğim için kendileri inanılmaz bir çaba gösterip sipariş verdiğimin ertesi günü ürünün elime ulaşması için her şeyi yaptılar.

Liff’in en sevdiğim tarafı ise satın aldığınız her üründe Çekül vakfı’na destek olması. Çekül vakfı Prof. Dr. Metin Sözen’in başkanlığını yaptığı, doğa, tarih ve kültür miraslarını koruma amacıyla 1990 yılında “Doğa ve kültürle varız” sloganını ilke edinmiş bir vakıf. Ben de bu siparişimle birlikte Çekül İzmir. Ödemiş Bozdağ beldesindeki 7 Ağaç ormanlarına detsek oldum.

FullSizeRender

Çekül’e destek olmak isterseniz örneğin nikah şekeri yerine 7 ağaç hediye edebilir, Çekül’ün doğa dostu ürünlerinden satın alabilirsiniz. Daha yeşil bir dünya için herkesin yapabileceği bir şeyler var…